کدخبر : 4527
چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۰
975 بازدید
۶ دیدگاه
چاپ
رییس سازمان اتوبوسرانی شهرستان دزفول در گفت و گویی با نیکان نیوز مطرح کرد:

امکان نصب کولر در بسیاری از اتوبوس ها وجود ندارد/قرار است ۲۰ دستگاه میدل باس وارد ناوگان اتوبوسرانی شود/در بسیاری از اتوبوس ها حتی پنجره ای برای تهویه هوا وجود ندارد

رییس سازمان اتوبوسرانی از برگزاری جلساتی با مدیر عامل اتحادیه مرکزی سازمان اتوبوسرانی کشوری خبر داد و اظهار داشت: قول مساعد گرفته ایم که 20 دستگاه میدل باس که هر کدام به ارزش 270 میلیون تومان است را وارد ناوگان اتوبوسرانی کنیم که مراحل آن توسط شهردار و سازمان های مربوطه در حال پیگیری واجرا است.

به گزارش پایگاه خبری نیکان نیوز،”علی انصاری” در گفت گویی با بیان اینکه در ناوگان کنونی سازمان اتوبوسرانی ۶۰ دستگاه اتوبوس در بخش خصوصی و  ۲۹  دستگاه ملکی است،اظهار داشت:از اتوبوس های ملکی ۲۰ دستگاه بدلیل مشکلات مالی سازمان کنار زده شده و فقط ۹ دستگاه اتوبوس کارایی دارند؛ در نتیجه اکثر خط ها بخش خصوصی میباشند. در فصل تابستان بدلیل عدم توجیه مالی سرویس دهی ها هم کاهش می یابد که در مجموع  تعداد اتوبوس های فعال بخش خصوصی ۵۰ دستگاه میباشند و اتوبوس هایی که خط خیابان امام را پوشش می دهند درحال حاضر ۶ الی ۷ دستگاه اتوبوس ملکی می باشند و این در حالی است که در سال های گذشته ۱۰ الی ۱۲ دستگاه اتوبوس بوده است.

وی افزود: اتوبوس هایی که اکنون وجود دارد ناوگانی هستند که برای مناطق معتدل و سردسیر طراحی شده  و امکان نصب کولر بر این اتوبوس ها وجود ندارد بطوریکه حتی پنجره ای برای تهویه هوا در آنها وجود ندارد؛ این تصمیم گیری ها توسط مدیران وقت بوده و از ۴ سال پیش هیچ گونه اتوبوس جدیدی به ناوگان اضافه نشده است که این خود  به حمایت نشدن از طرف دولت برمیگرد.چرا که قبلا برای خرید اتوبوس ها یارانه پرداخت میشده و امکان خریداری بهتر بود.

انصاری با بیان اینکه رایزنی هایی در جهت اینکه ایستگاه های مکانیزه ای مجهز به کولر و فضای مناسب برای شهروندان  به تعداد ۲۰ عدد در سطح شهر برسد،افزود:تا فراهم کردن شرایط مناسب و ورود ناوگان جدید، موقتا به مسیرهای میدان کوتیان و کوی سعدی و آتش نشانی یک دستگاه اتوبوس دیگر به این مسیر ها وارد می شود.اتوبوس هایی که در این مسیر ها قرار دارند فاقد کولر هستند و ما سعی داریم یک اتوبوس مجهز به کولر به این مسیر اضافه کنیم.

وی در پایان گفت : تعداد صندلی هایی که هم اکنون در ایستگاه مثلث در شب دوشنبه نصب شده اند کم بوده و قرار است تعدادی دیگر به آنها اضافه شود تا شرایط مساعد تری برای همشهریان فراهم گردد.

پ.ن:متاسفانه در ایستگاه های اتوبوس واقع در برخی مناطق شهر،جایگاه مناسبی برای اسکان مسافران وجود ندارد و گاها در بسیاری از این مناطق ما شاهد یک دستگاه اتوبوس «بدون کولر»هستیم.با توجه به گرمای هوا و طولانی بودن برخی مسیر ها، مسافران این وسیله نقلیه عمومی مجبور هستند زمان زیادی را در گرمای طاقت فرسا سپری کنند.با توجه به اینکه در بسیاری از کشورها مردم را به سمت استفاده از وسایل نقلیه عمومی سوق می دهند،آیا با این شرایط و امکانات بسیار محدود سخت افزاری میتوان فرهنگ استفاده   از وسایل نقلیه عمومی را در بین مردم رواج داد؟  این سوالی است که مسوولین ذیربط باید پاسخگوی آن باشند!

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
نظرات بازدید کنندگان
 1. واقعا ممنون از مطلب شما اتوبوسها ی سطح شهر دزفول که یک شهر مهم به شمار میاد با این جمعیت چرا باید اینطور باشن تو این هوای گرم علی الخصوص برای خانمها و قشر سالمند بهتره آقایون مسئول یکبار سوار اتوبوسها بشن تا این وضعیت رو درک کنن در ضمن ایستگاهی باید برا نشستن مسافران داشته باشه بعد از ساعتی انتظار و ایستادن داخل اتوبوس هم بازایستاده بمونیم با این هوای گرم به نظر شما انصافه ?چرا اتوبوسهای از رده خارج شهرهای دیگه باید نصیب شهر ما بشه در حالی که قیمت بلیط ها نجومی داره بالا میره ?واقعا جای تاسف داره آقایون مسئول دیگه این موضوع رو مثل قضیه گرد وخاک تاریخی اش نکنین لطفا بسم الله بگین و اقدام کنید با تشکر از سایت نیکان نیوز

 2. من که سالهاست از اتوبوس استفاده نمیکنم.این اماری که ایشون دادن فاجعه هست
  تو خوزستان و اتوبوس بی کولر؟ اون موقع تهرانو ببین
  خدایا چقدر فرق

 3. اتوبوس کوی سعدی هر یک ساعت یک باراز هر ایستگاه حرکت میکنه واین یعنی فاجعه…ومعطلی مردم فهمیده دزفول توی این گرمای طاقت فرسا……ونداشتن کولر به بدتر شدن اوضاع دامن میزنه….متأسفانه فقط یه اتوبوس برای مسیرطولانی وشلوغ کوی سعدی درنظرگرفته شده که خیلی کمه..وبهتره سه دستگاه اتوبوس باشه.

  ان شاالله که رسیدگی شود.
  ممنون

 4. کولر برای اتوبوس و قطار جزو حداقل امکاناتی هست که باید داشته باشن خصوصا توی خوزستان، ولی متاسفانه کولر رو به عنوان یک آپشن برا افزایش قبمت بلیط میدونن

 5. خواهش میکنیم رسیدگی کنید ما منتظر هستیم دزفول لیاقت بهترین ها را دارد یکی از مهمترین نیاز های ما ست به مرکز شهر

 6. متاسفانه با وجود گرمی هوا هر مسیر فقط یک دستگاه اتوبوس دارد منطقه آتش نشانی ما مجبوریم با تاکسی به مرکز خرید رفت وآمد کنیم و متحمل هزینه های زیادی می شویم این حق هر شهر وند است که از حمل ونقل عمومی استفاده کند که ما متاسفانه محروم هستیم

دیدگاه شما