کدخبر : 5736
چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۸
598 بازدید
فاقددیدگاه
چاپ

علت عدم صدور حکم شهردار منتخب دزفول چیست؟تاخیر بیش از این جایز نیست!

مهندس دوایی فر با رای و حمایت اکثریت قاطع(۹ رای موافق) اعضای شورای پنجم به عنوان شهردار دزفول انتخاب شد که این موضوع باعث دلگرمی، وحدت و همدلی همه اقشار دزفول برای ایجاد شهری آباد و توسعه یافته گردید.

دزفول به رغم داشتن ظرفیت های بیشماری از جمله موقعیت طبیعی،آب ،صنعت، منابع انسانی که باعث شده این شهر به قطب کشاورزی،پزشکی و آموزشی تبدیل شود، ولی به دلیل عدم برنامه ریزی و مدیریت صحیح، بهره برداری بهینه  از این  منابع به عمل نیامده است.در همین راستا شهرداری دزفول می تواند با بهره برداری و مدیریت صحیح در راستای توسعه و اشتغال پایدار جوانان، استفاده نماید.

شهردار دزفول میتواند زمینه ساز جذب سرمایه گذارانی در جهت رشد و پیشرفت دزفول باشد، مشروط به آنکه زمان و فرصت ها را از دست ندهد.

اما باید در نظر داشت که این شهرداری در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات متعددی از جمله پروژه های نیمه تمام نظیر پروژه بزرگ قائم و تقاطع غیر هم سطح فتح المبین، عدم پرداخت مطالبات کارگران،پیمانکاران و بسیاری از بحران های مالی دیگر است.

متاسفانه شهرداری دزفول آنچنان مشغول حاشیه شده که در رفع مشکلات روزمره خود نیز دچار مشکل گردیده است که این وضعیت حاصل برخی سو مدیریت ها از قبل تا به امروز در این دستگاه بوده است.

حال این سوال پیش می آید که با توجه به مشکلاتی که بیان شد و اهمیت و ضرورت نقش شهردار در ساماندهی این وضعیت، چرا هنوز حکم شهردار منتخب، صادر نشده است!

متاسفانه این روزها گمانه زنی های متعددی در خصوص علت طولانی بودن زمان انتخاب تا صدور حکم در اذهان عمومی شکل گرفته است که برخی از این گمانه ها دال بر کارشکنی های احتمالیست!

آیا شورای شهر دزفول به وظایف خود در قبال صدور حکم عمل کرده است؟آیا وقت آن نرسیده که شورای شهر به عنوان متولی مستقیم و نمایندگان مردم به این مطالبه  به حق مردمی پاسخی مناسب ارائه دهد؟ علت این سکوت چیست؟

به نظر می رسد عدم صدور حکم شهردار منتخب باعث  بروز خسارت های بسیاری به شهر و شهروندان شود به طوریکه تاخیر بیش از حد و یا عدم صدور این حکم موجب  بی تفاوتی و دلسردی مردم می گردد.

به امید آنکه وقتی صدای مردم به گوش مسئولین امر رسید بی تفاوت از کنار آن رد نشوند، چون تبعات این امر بی تفاوتی اجتماعی، دلسردی و بی علاقه گی مردم به مسائلی خواهد بود که در بطن جامعه اتفاق می افتد؛ به تبع آن خیلی دور از ذهن نیست که دیر یا زود این ناهنجاری اجتماعی سرانجامی جز  عدم مشارکت مدنی به عنوان یک شهروند و بی اعتنایی نسبت به موضوع های اجتماعی،فرهنگی و….پیرامون مسائل شهروندی بینجامد که قطعا این موضوع به نفع هیچ کس نخواهد بود، بر همین اساس تاخیر بیش از این جایز نیست!

امتیاز:
(0) (1)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما