کدخبر : 5760
پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۸
249 بازدید
فاقددیدگاه
چاپ
شهردار دزفول در آیین بهره برداری از فاز نخست آرامستان «باغ رحمت»:

تشریح روند اجرایی پروژه آرامستان باغ رحمت/تلاش برای ایجاد فضای سبز و امکانات رفاهی در آرامستان جدید/قدردانی و تشکر از نماینده مردم شهرستان دزفول به جهت جذب اعتبارات لازم برای احداث آرامستان جدید

صبح امروز فاز نخست آرامستان «باغ رحمت» باحضور نماینده مردم شهرستان دزفول،رئیس شواری شهر، شهردار دزفول و تنی چند از مسئولین محلی به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری نیکان نیوز، “محمد علی دوایی فر” شهردار دزفول در این آیین با بیان اینکه در گذشته به جهت رفاه حال شهروندان،  شهرداری دزفول ۴ مکان را برای ساخت آرامستان در نظر گرفته بود، اذعان داشت: در زمان شورای سوم قطعه زمینی به جهت ساخت آرامستان در قسمت شرق دزفول تملک شد که  با تلاش و پیگیری های فرآوان حدودا ۴ سال زمان طول کشید تا مجوزهای آن از منابع طبیعی اخذ گردید.

وی افزود: در آن زمان سرمایه گذار شرکت فولاد به دنبال  قطعه زمینی بود که مجوز های آن اخذ شده باشد که با مشورت با فرماندار وقت و شواری سوم تصمیم بر آن شد که این زمین به آن سرمایه گذار واگذار شود تا با ساخت این شرکت عظیم زمینه اشتغال زایی برای جوانان این شهرستان فراهم شود.

 

شهردار دزفول در خصوص روند احداث آرامستان جدید «باغ رحمت» گفت: بعد از جدا سازی بخشی از پادگان شهید باکری،  شهرداری در خصوص تملک این زمین اقدام کرد که خوشبختانه درآن زمان حدودا ۵۰ هکتار از زمین های جداسازی شده این پادگان برای ساخت آرامستان جدید اختصاص یافت.

 

دوایی فر در ادامه بیان داشت: بعد از اینکه این زمین در اختیار شهرداری قرار گرفت، این شهرداری با در اختیار گرفتن یک مشاور طرح احداث این پروژه را آماده سازی کرد   و بعد از آن هم مابقی دوستان در زمان مدیریت جدید شهرداری  با پیمانکار دیگر روند ساخت این آرامستان را پیگیری کردند.

شهردار دزفول به پیگیری و تلاش پاپی زاده نماینده مردم شهرستان دزفول در خصوص احداث این آرامستان اشاره کرد و افزود: با پیگیری های نماینده مردم شهرستان دزفول اعتبارات مالی بسیار خوبی برای این پروژه در نظر گرفته شد و وی توانست قول های مساعدی از استاندار خوزستان به جهت تکمیل و بهره برداری از این پروژه بگیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: این آرامستان حدودا ۴۰ هزار مزار در خود جای می دهد که با احتساب  ۳ طبقه ای بودن این مزارها پیش بینی می شود ۱۲۰ هزار میت در این مزار ها جای داده و تا ۵۰ سال آینده مشکل دفن اموات  در این شهرستان مرتفع شود.

 

دوایی فر به آغاز درختکاری و ساخت بلوار ورودی این آرامستان اشاره کرد و بیان داشت:  شهرداری درصدد است با ایجاد فضای سبز و امکانات رفاهی، این آرامستان را به منطقه ای گردشگری نیز تبدیل نماید.

شهردار دزفول در پایان خواستار پیگیری و اهتمام بیشتر نماینده مردم شهرستان دزفول، فرماندار و سایر مسوولین ذیربط به جهت جذب اعتبارات و  تکمیل این پروژه شد.

لازم به ذکر است، این آرامستان در زمینی به مساحت ۴۷ هکتار در ابتدای جاده شهیون جنب پادگان باکری واقع شده است.

 

امتیاز:
(0) (1)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما