کدخبر : 5807
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳
178 بازدید
فاقددیدگاه
چاپ
مدیر امور آبفا شهرستان دزفول:

دستگاه الکترولیز نمک طعام جهت گندزدایی آب شرب در اداره آبفا شهر امام به بهره برداری رسید

مدیر امور آبفا شهرستان دزفول گفت : هدف از نصب و راه اندازی سیستم گندزدایی به روش الکترولیز نمک طعام در شهر امام دزفول بالا بردن ضریب ایمنی گاز در این شهر است.

 

به گزارش نیکان نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان،جمال الدین برفر در خصوص مزایای استفاده از سامانه نوین گندزدایی اظهار نمود : در این سامانه از نمک به عنوان ماده اولیه استفاده می شود که با توجه به وجود بیش از ۵۰۰ کارخانه تولید نمک در سراسر کشور از نظر تهیه مواد اولیه در مقایسه با کپسول گاز کلر بسیار ساده تر و مقرون به صرفه تر است و به لحاظ ایمنی نیز به دلیل استفاده از نمک طعام، هیچگونه خطر ایمنی و بهداشتی را در محیط کار و اطراف آن ایجاد نمی کند.

وی از دیدگاه بهداشت آب نیز گفت : الکترولیز نمک طعام به زمان تماس بسیار پایینی نیاز دارد(حدود ۲۰ ثانیه) و به دلیل وجود چند اکسیدانت در محلول تولید شده، ماندگاری آن نیز تا حد قابل ملاحظه ای در شبکه افزایش می یابد و باعث می گردد در قسمتهای انتهایی شبکه حتی در مواقع کم و یا قطعی آب، مقدار کلر باقیمانده در آب کاهش نیافته و عمل گندزدایی ثانویه متوقف نگردد. ضمناً به مرور زمان موجب از بین رفتن بیو فیلم داخل لوله گردیده و از نتایج آن ، کاهش تخریب و نشتی در شبکه بخصوص در لوله های فلزی می باشد.

برفر خاطر نشان کرد : این طرح در اوایل دی ماه سالجاری پس از انجام اقدامات مورد نظر و آماده سازی جایگاه دستگاه در محل اداره آبفا شهر امام (ره) نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت که تا کنون عملکرد موفق و مطلوبی داشته است.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما